Jak długo trwa zabieg transplantacji włosów?

Sesje przeszczepu włosów mogą trwać od dwóch do ośmiu godzin, w zależności od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Podczas jednej sesji można przeszczepić od 1 000 do 2 000 mieszków włosowych. Jednak większe obszary utraty włosów mogą wymagać kilku sesji, podczas których przeszczepianych jest 4000 lub więcej mieszków włosowych. Przed przystąpieniem do zabiegu chirurg specjalizujący się w przeszczepie włosów zazwyczaj znieczula obszar gęstych włosów.

Czas trwania zabiegu przeszczepu włosów

Czas trwania zabiegu przeszczepu włosów zależy od ilości włosów do przeszczepu i wielkości leczonego obszaru. W większości przypadków zabieg trwa około czterech do ośmiu godzin. Większe obszary mogą wymagać więcej niż jednej sesji. Pacjenci są przytomni podczas zabiegu, ale niektórzy otrzymują łagodny środek uspokajający, który pomaga im się zrelaksować. Chirurg przygotowuje obszar poprzez ogolenie go i przygotowanie przeszczepów poprzez stworzenie małych nacięć w skórze głowy. Następnie chirurg używa specjalnego urządzenia do dziurkowania, aby usunąć poszczególne przeszczepy włosów.

Procedura przeszczepu włosów zazwyczaj trwa od sześciu do dziewięciu miesięcy, aby pokazać wyniki. U niektórych pacjentów może to jednak trwać nawet do dwunastu miesięcy. W ciągu pierwszych dwóch do trzech miesięcy przeszczepione włosy będą wypadać i mogą stać się cieńsze. W okresie od sześciu do dziewięciu miesięcy nowe włosy zaczną rosnąć. Do końca pierwszego roku większość pacjentów zauważy zauważalny wzrost włosów.

Ból związany z zabiegiem

Przeszczep włosów jest zabiegiem stosunkowo bezbolesnym, choć pacjent będzie odczuwał pewien dyskomfort po zabiegu. Skóra głowy będzie wrażliwa, a pacjenci mogą przyjmować leki przeciwbólowe przez kilka dni. Mogą być również przepisane antybiotyki i leki przeciwzapalne, aby pomóc w procesie gojenia. Większość osób może jednak powrócić do normalnej aktywności w ciągu dwóch do pięciu dni.

Podczas zabiegu pacjentowi zostanie podane znieczulenie miejscowe, które jest tym samym lekiem, którego dentyści używają do znieczulania ubytków. Ten lek znieczulający jest podawany przez małą igłę i powoduje niewielki lub żaden ból. Działanie leku trwa około dziesięciu do piętnastu minut. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie „szczypanie”, ale nie będzie ono na tyle znaczące, aby powodować dyskomfort.

Ból podczas przeszczepu włosów nie powinien być silny. Jednak w leczonym obszarze może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie w dniach po zabiegu. Ponieważ przeszczepiona tkanka ulega urazowi, obszar dawcy będzie potrzebował dodatkowego czasu na zagojenie. Jednak lekarze zapewnią wszystko, czego pacjent potrzebuje do odrastania włosów. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w ciągu jednego lub dwóch dni, chociaż w niektórych przypadkach może być potrzebny dłuższy okres rekonwalescencji.

Żywotność procedury przeszczepu włosów

Operacja przeszczepu włosów jest skutecznym sposobem na odwrócenie utraty włosów i może trwać przez lata przy odpowiedniej konserwacji. Przeszczepione mieszki włosowe są na stałe wszczepione w skórę głowy. Chociaż z wiekiem mogą stać się cieńsze, w dłuższej perspektywie nadal będą w stanie produkować nowe włosy. Osoba zajmująca się przeszczepem włosów może zaplanować zabieg tak, aby linia włosów nadal wyglądała naturalnie, nawet jeśli zaczniesz je częściej tracić.

Zabieg polega na pobraniu zdrowych włosów ze skóry głowy i przeszczepieniu ich w miejsca łysienia. Ponieważ przeszczepione włosy pochodzą ze zdrowych obszarów głowy, nie będą wypadać. Przeszczep włosów może trwać nawet do 20 lat, ale żywotność nowych włosów zależy od konkretnego pacjenta. Pacjenci muszą dokładnie przestrzegać przed- i pooperacyjnych instrukcji chirurga, aby zmaksymalizować żywotność przeszczepu.

Żywotność zabiegu przeszczepu włosów zależy od kilku czynników, w tym wieku pacjenta, stylu życia i rodzaju włosów. Niektóre przeszczepy włosów utrzymują się przez całe życie, ale niektóre wymagają kilku zabiegów, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Skuteczność zabiegu przeszczepu włosów

Skuteczność zabiegu przeszczepu włosów zależy od wielu czynników. Chociaż procedura jest ogólnie bezpieczna, istnieją pewne zagrożenia z nią związane. Podczas zabiegu chirurg wykonuje małe nacięcia na skórze głowy i pobiera mieszki włosowe od dawcy. Pęcherzyki te zostaną następnie przeszczepione do obszarów biorców przez nacięcia. Po zabiegu, przeszczepione włosy będą potrzebowały do dziewięciu miesięcy, aby się zakorzenić.

Skuteczność przeszczepu włosów zależy od reakcji pacjenta na zabieg i tego, jak bardzo jest on zadowolony z efektów. Ponadto przeszczepy muszą się przystosować do nowego obszaru, aby mogły rosnąć. Badania pokazują, że około 85-95% wszczepionych przeszczepów rośnie z powodzeniem. Jeśli rozważasz operację przeszczepu włosów, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o swoich konkretnych celach, aby zarówno Ty, jak i Twój lekarz mogli czuć się komfortowo z ostatecznym rezultatem.

Najczęstszą techniką przeszczepu włosów jest pobieranie jednostek mieszkowych (FUE). FUE polega na pobraniu 1-4 pasm włosów z obszaru dawcy. Mieszki te są następnie pojedynczo przeszczepiane na obszar biorcy. FUE pozwala uzyskać naturalnie wyglądający efekt. Jeśli jednak masz bliznę na głowie, FUE może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Podobne tematy