Czy opalanie się jest pomocne przy rozstępach?

Możesz się zastanawiać, czy opalanie pomoże na rozstępy. Ważne jest, aby stosować krem z filtrem i unikać solarium podczas ciąży. Chociaż opalanie nie leczy rozstępów, może sprawić, że będą one mniej widoczne. Jeśli jednak obawiasz się, że pojawią się linie opalenizny, możesz chcieć całkowicie uniknąć opalania lub opalać się przez ograniczony czas.

Ćwiczenia pomagają zmniejszyć rozstępy

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na zminimalizowanie wyglądu rozstępów wokół brzucha – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu dlaczegooni.pl. Poprzez zwiększenie przepływu krwi do powierzchni skóry, ćwiczenia aerobowe mogą znacznie zmniejszyć wygląd rozstępów. Na przykład, jogging i spacer może tonować skórę na biodrach i udach. Inne skuteczne ćwiczenia cardio to trening eliptyczny, jazda na rowerze, kickboxing i jazda na nartach biegowych.

Regularne ćwiczenia są również dobre dla wahań nastroju i Twojego snu. Ponadto, ćwiczenia pomagają utrzymać skórę w stanie elastyczności i sprężystości. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc Ci w utracie zbędnych kilogramów, co pozwoli Ci wrócić do normalnego rozmiaru. Jednak nie dla każdego jest to możliwe. Ja należałam do osób, które kiedyś żyły na diecie makaronowej.

Regularne ćwiczenia mogą pomóc w zapobieganiu powstawania rozstępów i są szczególnie ważne dla kobiet w ciąży. Według American Pregnancy Association kobiety w ciąży powinny angażować się w umiarkowaną aktywność fizyczną, aby zwiększyć poziom energii i zmniejszyć niepotrzebny przyrost wagi. Ponadto ćwiczenia pomagają poprawić krążenie, co pozwala zachować elastyczność skóry i zapobiega jej rozdwajaniu.

Ćwiczenia mogą również pomóc w budowie silnych mięśni brzucha, choć nie są lekarstwem na rozstępy. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest kontynuowanie ćwiczeń i stosowanie zdrowej diety. Możesz również znaleźć programy ćwiczeń, które są skierowane do konkretnych części ciała, takich jak pośladki, uda i ramiona.

Oprócz ćwiczeń, możesz również jeść pokarmy, które zmniejszają stan zapalny i zaczerwienienie w dotkniętych obszarach. Spożywanie zdrowej żywności i unikanie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczów i cukrów może pomóc w redukcji rozstępów.

Unikaj łóżek opalających

Chociaż łóżka opalające są popularnym sposobem na uniknięcie rozstępów w czasie ciąży, mogą one uszkodzić skórę. Oprócz zwiększenia szansy na powstanie rozstępów, łóżka opalające mogą spowodować uszkodzenie kolagenu i elastyczności skóry. Oprócz negatywnych skutków ubocznych, korzystanie z solarium może sprawić, że rozstępy będą bardziej widoczne niż w przeciwnym razie.

Chociaż korzyści płynące z opalania są oczywiste, opalanie nie pomaga w rzeczywistości zmniejszyć widoczności rozstępów. W rzeczywistości może je pogorszyć. Oprócz zwiększenia widoczności rozstępów, opalanie może również prowadzić do czerniaka i przedwczesnego starzenia się skóry.

Łóżka opalające nie są bezpieczne dla osób poniżej 35 roku życia. Promienie UV z łóżek opalających są równoważne z promieniami słonecznymi, co może spowodować poważne uszkodzenia skóry. Istnieje również większe ryzyko zachorowania na czerniaka, rodzaj raka skóry spowodowanego ekspozycją na promieniowanie UV.

Opalanie nie poprawi rozstępów, ale pogorszy ich wygląd. Opalanie uszkadza również melanocyty w skórze, czyli komórki nadające skórze kolor. Komórki te znajdują się w dolnej warstwie naskórka. Opalanie uszkadza te komórki i sprawia, że są one bardziej widoczne.

Unikaj opalania w ciąży

Chociaż kuszące jest cieszenie się opalenizną w ciąży, najlepiej jest unikać opalania w ciąży z kilku powodów. Pierwszym z nich jest to, że Twoja skóra jest w tym czasie najbardziej wrażliwa, więc musisz podjąć dodatkowe środki ostrożności. Nakładanie obfitej warstwy kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest koniecznością.

Podczas ciąży kolor Twojej skóry znacznie się zmienia, dlatego też powinnaś stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania. Krem ten ochroni Cię przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Najlepiej stosować mineralny filtr przeciwsłoneczny o SPF 30 lub wyższym.

Chociaż słońce dostarcza organizmowi witaminy D, należy unikać zbyt długiego przebywania na słońcu, aby zapobiec szkodliwym skutkom. Nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować raka skóry i uszczuplić zapasy kwasu foliowego. Ponadto, zbyt dużo słońca może prowadzić do odwodnienia. Nie jest to dobra rzecz dla rozwijającego się dziecka.

Promienie słoneczne mogą uszkodzić kolagen w skórze, co może prowadzić do rozstępów. Promienie słoneczne mogą również powodować ostudę, czyli ciemne plamy na twarzy i ciele. Dlatego należy stosować produkty ochrony przeciwsłonecznej o wysokich współczynnikach ochrony i przebywać na słońcu przez dłuższy czas.

Nakładanie kremu z filtrem

Nakładanie kremu z filtrem przed opalaniem to ważny krok w ochronie skóry przed skutkami ekspozycji na słońce. Nałóż obfitą ilość produktu na wszystkie odsłonięte miejsca. Pamiętaj również o pokryciu wszystkich fałdów skóry. Ludzie są bardziej podatni na uszkodzenia spowodowane działaniem słońca, gdy zapominają o zakryciu fałdów.

Używaj dobrej jakości kremu z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku SPF 30 lub wyższym. Powinien on być również wodoodporny, aby mógł pozostać na Twoim ciele, gdy się spocisz lub będziesz pływać. Krem z filtrem należy nakładać ponownie co dwie godziny. Zastosuj również balsam do ust z filtrem SPF 15 lub wyższym.

Oprócz stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym, powinieneś także pić dużo wody. Picie wody sprawi, że Twoja skóra będzie nawilżona i zmniejszy szanse na powstanie rozstępów. Nadmierna ekspozycja na słońce może uszkodzić kolagen. Co więcej, korzystanie z solarium nie ochroni Twojej skóry przed uszkodzeniami.

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych podczas opalania w czasie ciąży jest niezbędne. W czasie ciąży doświadczysz większej wrażliwości skóry. Używanie mineralnego kremu z filtrem o szerokim spektrum działania zapewni maksymalną ochronę przed promieniami UVA i UVB. Szukaj również filtrów przeciwsłonecznych, które zawierają nienanowy tlenek cynku. Ten rodzaj filtrów jest uważany za najbezpieczniejszy dla kobiet w ciąży, ponieważ tworzy on ochronną warstwę na skórze.

Kamufluj rozstępy za pomocą makijażu ciała

Pierwszym krokiem w kamuflowaniu rozstępów jest unikanie ubrań, które je podkreślają. Unikaj sukienek off-the-shoulder i strojów kąpielowych, które mogą pokazać rozstępy na ramionach i brzuchu. Inną opcją jest zastosowanie makijażu ciała. Przy zastosowaniu odpowiednich technik, makijaż ciała może być bardzo skuteczny w kamuflowaniu rozstępów.

Stosując makijaż do ciała, wybierz odcień, który będzie się komponował z odcieniem Twojej skóry. Następnie nałóż podkład, korektor i puder wykończeniowy. Bardzo ważne jest, abyś używała makijażu do ciała, który jest wodoodporny. Możesz go znaleźć w specjalistycznych sklepach lub domach towarowych. Pamiętaj o dopasowaniu koloru do odcienia skóry, aby uzyskać jak najlepsze pokrycie.

Jeśli nosisz ubrania z rękawami, spróbuj je wysoko podnieść przed lustrem, aby ukryć rozstępy. Nawet koszulki bez rękawów mogą ujawnić rozstępy. Noś również szale i chusty, aby ukryć rozstępy w chłodniejsze dni. Na koniec, noś biżuterię, która nie jest zbyt blisko problematycznego obszaru. Jeśli masz głębokie rozstępy, być może będziesz musiała zastosować korektor, aby je ukryć.

Przed nałożeniem makijażu na ciało, powinnaś złuszczyć swoje ciało. Dzięki temu usuniesz martwe komórki skóry, pozostawiając ją gładszą. Unikaj również ekspozycji na słońce. Promienie UV mogą uszkodzić skórę i pogorszyć wygląd rozstępów. Odsłonięta skóra zwiększa również szanse na wystąpienie przebarwień i rozstępów.

Podobne tematy