Usuwanie owłosienia z rąk – czy warto to robić? Wypróbuj depilację laserową rąk

Najczęściej depilujemy nogi, pachy oraz okolice bikini. Wiele kobiet zastanawia się, czy warto również usuwać owłosienie z rąk. Obawiają się, że odrastające włoski będą grubsze i ciemniejsze. Jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem na rękach, rozważ zabieg depilacji laserowej – to jedyna metoda, która może całkowicie zahamować wzrost włosów na danym obszarze. Sprawdź, czego możesz spodziewać się po laserowym usuwaniu owłosienia.

Czy warto depilować ręce?

Jeśli włosy na rękach sprawiają Ci dyskomfort, to nie powinnaś zwlekać z ich usunięciem. Lepiej się ich pozbyć niż mieć przez nie kompleksy. Jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia? Golenie nie daje długotrwałych rezultatów i często sprawia, że odrastające włosy są grubsze i ciemniejsze. Efekty depilacji woskiem mogą utrzymywać się dłużej, ale zabieg jest wyjątkowo bolesny, a źle wykonany może powodować długotrwałe podrażnienia skóry. Na tym tle wyróżnia się depilacja laserowa, która wymaga co prawda wykonania kilku zabiegów, ale po zakończeniu leczenia można nawet na kilka lat zapomnieć o usuwaniu włosków z rąk. Przed zabiegiem laserowym odbywa się konsultacja z kosmetologiem, który musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Zabieg depilacji laserowej jest powszechnie uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Światło lasera celuje w pigment zawarty we włosach (melaninę) dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości fali. Na skutek tego powstaje energia, która szybko rozprzestrzenia się na cebulkę włosa i niszczy go nieodwracalnie.

Jak podkreślają specjaliści depilacja laserowa z Kliniki Miracki w Warszawie, jedynie włosy będące w fazie anagenu (faza aktywnego wzrostu włosa) mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania anagenu jest kwestią indywidualną i zależy m.in. obszaru skóry, wieku, płci, a także gospodarki hormonalnej. Dlatego w celu przeprowadzenia skutecznej  epilacji laserowej, konieczne jest wykonanie pełnej serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Umożliwia to wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia znajdują się w fazie anagenu.

Jakie efekty daje depilacja laserowa rąk?

Depilacja laserowa pozwoli Ci cieszyć się gładką skórą rąk przez długi czas. Już po kilku sesjach uzyskasz trwałe rezultaty. Nowoczesne metody epilacji laserowej nie wymagają częstych poprawek. Czasami na skutek różnych czynników, np. zmian hormonalnych w ciąży, na skórze mogą pojawić się nowe włoski, wówczas wystarczy wykonać sesję przypominającą.

Dzięki temu, że laser do depilacji usuwa włosy w całości i zapobiega ich odrastaniu, eliminuje takie problemy, jak wrastanie włosków. Skóra rąk jest bardzo cienka i delikatna, a takie metody usuwania owłosienia, jak depilacja woskiem mogą ją dodatkowo podrażniać. Ponadto przed depilacją woskiem musisz wyhodować włosy o długości około 1 cm, co oznacza owłosione ręce przez kilka dni. Dzięki depilacji laserowej unikniesz podrażnień i nieestetycznych odrostów, ponieważ przed kolejnymi zabiegami włosy powinny być ogolone maszynką.

Początki depilacji laserowej nie były łatwe. Dawniej zabieg wykonywano tylko u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne i bezpieczne usuwanie owłosienia również u osób o ciemnej karnacji i włosach blond. W końcu długie, cienkie i jasne włosy na rękach mogą być równie frustrujące, jak te ciemne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy