Jak leczyć łamliwe paznokcie

Objawy łamliwych paznokci mogą być oznaką innych problemów zdrowotnych, w tym zespołu Raynauda i niedoczynności tarczycy. Oba te schorzenia wpływają na krążenie w organizmie, a łamliwe paznokcie są tego oznaką. Inne znaki to przyrost masy ciała, sucha skóra, przerzedzenie włosów, depresja i zaparcia.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to doskonały środek nawilżający, który może być stosowany do wzmocnienia łamliwych paznokci. Może być również stosowany do wzmocnienia skórek. Regularne stosowanie oleju kokosowego da Ci mocniejsze, zdrowsze paznokcie. Należy jednak pamiętać, że wyniki będą się różnić. Powinieneś stosować go dwa do czterech razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Olej kokosowy jest świetny dla paznokci, ponieważ poprawia krążenie krwi i pomaga zatrzymać wilgoć. Masuj paznokcie trzy razy dziennie olejem, aby zobaczyć najlepsze rezultaty. Innym świetnym środkiem na łamliwe paznokcie jest ocet jabłkowy. Ten naturalny składnik jest pełen witamin i minerałów oraz wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Olej kokosowy jest również skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym. Może być również stosowany do leczenia łamliwych paznokci, które zostały zainfekowane przez grzyby. Osoby z osłabionym układem odpornościowym lub zmniejszonym krążeniem krwi są bardziej podatne na infekcje grzybicze. Łamliwe paznokcie mogą również rozwijać pęknięcia, które stanowią idealne środowisko dla rozwoju grzybów. Utrzymywanie kruchych paznokci w stanie nawilżenia jest niezbędne w zapobieganiu grzybicy paznokci.

Olej kokosowy pomaga również nawilżyć skórki, zapobiegając ich łuszczeniu się i wzmacniając. Pomaga również wzmocnić skórki i wzmacnia łożysko paznokcia. Może również pomóc w zapobieganiu wiszącym paznokciom. Najlepszy czas na stosowanie oleju kokosowego jest przed snem, więc ma czas, aby wsiąknąć. Biotyna

Biotyna to suplement, który może pomóc wzmocnić i poprawić kondycję Twoich paznokci. Może również pomóc poprawić grubość paznokci, co może zmniejszyć szanse na ich rozdwajanie. Badania wykazały, że biotyna może pomóc w leczeniu różnych chorób paznokci, w tym łamliwych paznokci. Potrzebne są jednak większe badania kliniczne, aby określić odpowiednią dawkę.

W jednym z badań 71 pacjentów otrzymywało suplement z biotyną przez trzy do ośmiu miesięcy. Wśród nich 41 wykazało pewną poprawę. Jednak czterech pacjentów wykazało wątpliwe wyniki. Kolejnych 26 pacjentów w ogóle nie otrzymało leczenia biotyną, ponieważ odpadli z badania, zanim można było ich ocenić. Sugeruje to, że leczenie biotyną nie jest skuteczne dla wszystkich pacjentów.

Biotyna pomaga organizmowi wykorzystywać białka, węglowodany i tłuszcz. Występuje naturalnie w żywności, ale ważne jest również, aby uzyskać odpowiednie ilości biotyny poprzez suplementację. Instytut Medycyny zaleca, aby dorośli spożywali co najmniej 30 mikrogramów biotyny dziennie. Na szczęście ta ilość nie jest trudna do uzyskania w diecie.

Chociaż suplementy biotyny mogą pomóc w leczeniu łamliwych paznokci, nie powinny być stosowane jako zamiennik zdrowej diety. Jak w przypadku każdego suplementu, przed rozpoczęciem suplementacji biotyną należy skonsultować się z lekarzem.

Witamina B12

Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie stają się łamliwe lub odbarwione, możesz mieć niedobór witaminy B12. Witamina ta jest niezbędna dla mocnych, zdrowych paznokci. Jeśli jesteś zaniepokojona wyglądem swoich paznokci, porozmawiaj z lekarzem. Może on przeprowadzić testy i określić pierwotną przyczynę Twojego problemu. Mogą również przedstawić zalecenia dotyczące zmian w diecie i suplementów.

Twoja dieta powinna zawierać dużo witaminy B-12, którą można znaleźć w produktach zwierzęcych, takich jak ryby, drób i jaja. Możesz również przyjmować codziennie suplement B-complex. Ponadto jedz dużo zielonych warzyw liściastych i owoców, ponieważ zawierają one folian, kolejną witaminę niezbędną dla zdrowia Twoich paznokci.

Oprócz wzmacniania paznokci, witamina B12 pomaga również w przyswajaniu żelaza, które jest ważne dla tworzenia czerwonych krwinek. Twoje paznokcie mogą stać się łamliwe, gdy masz niski poziom żelaza. Bez odpowiedniej ilości tej witaminy, możesz rozwinąć chorobę zwaną anemią, która powoduje białe, łamliwe paznokcie. Kwas foliowy jest również ważny dla zdrowych paznokci i pomaga Twojemu organizmowi rosnąć nowe komórki. Aby uzyskać dobre źródło witaminy B12, możesz przyjmować suplement witaminowy o pełnym spektrum B-complex.

Innym składnikiem odżywczym, który jest niezbędny dla zdrowych paznokci jest biotyna. Witamina ta znajduje się w żółtku jajka, wątrobie kurczaka i tłustych rybach. Można ją również znaleźć w awokado i słodkich ziemniakach.

Unikanie moczenia rąk w wodzie

Łamliwe paznokcie mogą być spowodowane problemami wewnętrznymi, takimi jak niski poziom żelaza lub niedobór witamin. Warunki te mogą być leczone za pomocą suplementów i mogą pomóc w zapobieganiu łamliwości. Inne warunki, które powodują łamliwe paznokcie to zespół Raynauda i niedoczynność tarczycy. Oprócz kruchości paznokci, schorzenia te mogą powodować zmęczenie, przyrost wagi, suchość skóry i przerzedzenie włosów. Należy również upewnić się, że stosujesz zrównoważoną i zróżnicowaną dietę. Picie dużej ilości wody jest również niezbędne dla utrzymania zdrowych paznokci. Nie tylko zapobiegnie to ich pękaniu, ale także pomoże im zachować wilgoć.

Chociaż ludzie potrzebują wody do przetrwania, zbyt częste moczenie rąk może prowadzić do łamliwych paznokci. Zawsze, gdy musisz moczyć ręce przez dłuższy czas, upewnij się, że nosisz rękawiczki. Noszenie rękawic podczas zmywania naczyń to kolejny dobry sposób na uniknięcie popękanych lub suchych dłoni. Możesz również stosować krem nawilżający do rąk, aby chronić je przed wysuszeniem.

Innym sposobem na leczenie łamliwych paznokci jest zwiększenie spożycia witaminy D. Witamina D jest niezbędna dla zdrowia Twoich paznokci. Bez wystarczającej ilości witaminy D Twoje dłonie mogą stać się suche, przez co będą bardziej podatne na pękanie i rozdwajanie. Witamina D jest ważna, ale może również powodować łamliwość paznokci.

Dodawanie olejków do łożyska paznokcia

Dodawanie olejków do łożyska paznokcia to świetny sposób na wzmocnienie paznokci i poprawę ich wyglądu. Niektóre z tych olejków mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, a nawet mogą pomóc Ci pozbyć się kłopotliwych wiszących paznokci. Inne olejki eteryczne, takie jak cytrynowy, mogą być stosowane na paznokciach, aby przywrócić im wilgoć i zapobiec łamaniu się. Cytrynę i oliwę z oliwek można również połączyć, aby stworzyć skuteczny środek na łamliwe paznokcie.

Olej kokosowy może być stosowany do leczenia suchych, łamliwych paznokci. Zawiera on zdrowe kwasy tłuszczowe, które wzmacniają skórki i wspomagają wzrost paznokci. Nakładanie go codziennie może zrobić różnicę na świecie. Jest to również świetny sposób na zapobieganie suchości łożyska paznokcia.

Nakładanie olejków roślinnych na paznokcie i skórki przed snem może zapobiec ich łamliwości. Olej kokosowy jest szczególnie skuteczny w tym celu, ponieważ jego zawartość tłuszczu może pomóc w zatrzymaniu naturalnej wilgoci i pomóc w utrzymaniu nawilżenia skóry. Może to zająć kilka tygodni, aby wyniki stały się widoczne.

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia to dobry wybór na olejek do paznokci. Zawiera on kwas laurynowy, substancję przeciwgrzybiczą, która zapobiega rozwojowi grzybów. Olej z awokado zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe i był używany do leczenia ran. Może również pomóc w leczeniu uszkodzonych skórek. Olej skwalanowy jest kolejnym dobrym wyborem dla oleju do skórek. Jego niska masa cząsteczkowa i wodna konsystencja sprawiają, że jest on idealny do pielęgnacji naskórka.

Stosowanie preparatów do paznokci dostępnych na receptę

Łamliwe paznokcie są częstym problemem dermatologicznym. Opcje leczenia obejmują suplementację bio-mineralną i zajęcie się pierwotną przyczyną tego stanu. Istnieją również produkty miejscowe, które poprawiają kruchość płytki paznokciowej i łagodzą fizyczne skutki łamliwych paznokci. Paznokcie u rąk są bardziej podatne na ten stan niż paznokcie u stóp.

Chociaż dostępne bez recepty i na receptę preparaty do paznokci są skuteczne w przypadku słabych, łamliwych paznokci, nie stanowią one trwałego rozwiązania. Podczas gdy regularna pielęgnacja paznokci może pomóc wzmocnić łamliwe paznokcie w dłuższej perspektywie, zabiegi te mogą być nieskuteczne, jeśli nie są stosowane regularnie. Jeśli Twoje paznokcie regularnie odpryskują lub łamią się, możesz rozważyć udanie się do dermatologa, aby przedyskutować swoje możliwości.

Łamliwe paznokcie mogą być również spowodowane wewnętrznymi warunkami zdrowotnymi. Zawartość cholesterolu w paznokciach zmniejsza się wraz z wiekiem, a stany zapalne, problemy z krążeniem i chemioterapie mogą powodować łamliwość paznokci. Dermatolog może zbadać Twoje paznokcie i przepisać silnie działającą na receptę kurację do paznokci.

Poza leczeniem paznokci dostępnym na receptę, lekarz może zalecić suplementy diety, które wzmocnią Twoje paznokcie. Te metody nie wyleczą wprawdzie Twoich łamliwych paznokci, ale z pewnością poprawią ich wygląd. Może się nawet okazać, że przezroczysta warstwa lakieru do paznokci jest skutecznym sposobem na zwiększenie wytrzymałości paznokci w czasie. Dodatkowo używanie kremu nawilżającego na paznokciach pomoże utrzymać je w zdrowiu.

Podobne tematy