Jak walczyć z wypadaniem włosów – czy to genetyczne?

Dziedziczne wypadanie włosów może być wyniszczającą chorobą i może rozpocząć się już w wieku 30 lat. Może być przekazywane przez jednego lub drugiego rodzica. Można ją jednak leczyć. Pierwszym krokiem w leczeniu tej przypadłości jest poznanie jej przyczyn – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu Kraina Medycyny Estetycznej.

Dziedziczne wypadanie włosów już zakodowane w Twojej genetyce

Wypadanie włosów jest dziedziczne i nie ma na nie znanego lekarstwa. Istnieje jednak kilka sposobów na poprawę jakości istniejących włosów. Na przykład, zdrowa dieta jest kluczem do utrzymania gęstych i elastycznych włosów. Ponadto, spożywanie odpowiedniej ilości białka jest niezbędne dla normalnej produkcji włosów.

Duży procent populacji doświadczy utraty włosów w pewnym momencie swojego życia, a stan ten zwykle pogarsza się wraz z wiekiem. Ponadto, może to być również spowodowane przez leki, stres i dietę. Chociaż nie ma lekarstwa na genetyczne wypadanie włosów, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby spowolnić ten proces i zmaksymalizować potencjał wzrostu włosów.

Przede wszystkim, jeśli wypadanie włosów jest dziedziczne, należy jak najwcześniej skonsultować się z lekarzem. Być może uda Ci się odwrócić ten stan dzięki niektórym zabiegom. Na przykład, możesz przyjmować lek na receptę o nazwie finasteryd. Lek ten zapobiega przekształcaniu testosteronu w DHT, który kurczy mieszki włosowe. Musisz jednak kontynuować przyjmowanie leku przez co najmniej sześć miesięcy, aby zobaczyć rezultaty.

Podobne tematy