Która odżywka pomaga w regeneracji paznokci?

Aby poprawić stan zdrowia swoich paznokci, należy stosować dobrą odżywkę do regeneracji paznokci. Odżywka pomaga w regeneracji paznokci poprzez usuwanie przebarwień spowodowanych kolorowym lakierem do paznokci oraz wysuszeniem płytki paznokcia. Tworzy również warstwę ochronną nad płytką paznokcia. Warstwa ta zapobiega odpryskiwaniu i przedłuża trwałość lakieru do paznokci. Ułatwia również usuwanie lakieru z paznokci. Jego wybielony wygląd i połysk sprawiają, że paznokcie wydają się zadbane i czyste – cytat ten jest konsekwencją analiz redakcji strony .

Wybielająca odżywka do regeneracji paznokci

Wybielająca odżywka do regeneracji paznokci to produkt stworzony z myślą o regeneracji płytek paznokciowych. Produkty te zawierają naturalne oleje, które są w 100 procentach tłoczone na zimno. Mogą one jednak kosztować kilka razy więcej niż naturalne oleje. Warto więc uważać na to, co się wybiera. Naturalne oleje są lepszym wyborem, ponieważ mają większe i skuteczniejsze działanie niż syntetyczne składniki.

Odżywka wybielająca poprawia wygląd paznokci poprzez ich rozjaśnienie i usunięcie przebarwień. Sprawia również, że kolor lakieru utrzymuje się dłużej, tworząc warstwę ochronną nad płytką paznokcia. Powłoka ta zapobiega również odpryskiwaniu lakieru i ułatwia jego usuwanie. Nadaje też paznokciom mleczny kolor, który ładnie wygląda i sprawia, że są one zdrowe i błyszczące.

Odżywki do paznokci są również skuteczne w naprawianiu uszkodzeń paznokci. Naturalne olejki, takie jak masło shea, pomagają wzmocnić płytkę paznokcia i wygładzić skórki. Zapobiega to osłabieniu paznokci, które jest ściśle związane ze starzeniem się. Masło shea to gęsty, przypominający masło olej, który odżywia paznokcie i wzmacnia skórki.

Czynniki środowiskowe również mogą mieć wpływ na paznokcie. Nadmierne mycie może prowadzić do wysuszenia paznokci, a żele na bazie alkoholu mogą pozbawić paznokcie ochronnej powłoki. Na szczęście odżywki penetrujące „nawadniają” paznokcie, wnikając w ich powierzchnię, która jest pokryta warstwą olejku, który zatrzymuje wodę.

Normalna odżywka

Naturalne olejki są świetną alternatywą dla odżywek do paznokci. Olejki te nie zawierają talku i są w 100 procentach tłoczone na zimno. Naturalne olejki są o wiele bardziej skuteczne i często są bardziej przystępne cenowo. Pomagają one w regeneracji płytek paznokciowych. Są jednak wady ich stosowania. Należy do nich ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych.

Odżywki do paznokci mają na ogół za zadanie wzmocnić paznokcie i zapobiec ich łamaniu się. Zawierają witaminy oraz środki przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, które pomagają w regeneracji struktury paznokcia. Zawierają również naturalne olejki i balsamy, które pomagają utrzymać zdrowe paznokcie. Wiele odżywek do paznokci zawiera również alkohol, który może osłabiać strukturę paznokcia i sprzyjać jego odpryskiwaniu i rozdwajaniu.

Odżywki do paznokci mogą występować w formie lotionu lub kremu. Niektóre z nich nakłada się bezpośrednio na powierzchnię paznokcia. Inne nakłada się jak krem do rąk. Najlepiej wybrać taką, która zawiera składniki wnikające w powierzchnię paznokcia. W ten sposób łatwiej będzie go zaaplikować i uzyskać efekt. Nie zapominaj też, że produkty, których używasz mogą być zapachowe lub bezzapachowe.

Oliwa z oliwek może być również stosowana jako naturalna odżywka do paznokci. Oliwa ta zawiera witaminę E oraz kwasy tłuszczowe i pomaga w regeneracji płytek paznokciowych. Chroni przed uszkodzeniami słonecznymi i utratą wody oraz wygładza skórki. Oliwa z oliwek zapobiega również osłabieniu paznokci, co jest stanem bezpośrednio związanym ze starzeniem się. Olej jojoba to kolejny świetny wybór. Zmiękcza suche skórki i nadaje paznokciom wspaniały połysk.

Intensywna odżywka

Jeśli chciałabyś stosować wysokiej jakości profilaktykę dla zdrowych paznokci, Joko Intensywna odżywka regenerująca paznokcie to świetny wybór. Formuła ta zawiera aminokwasy siarkowe, hydrolizowane proteiny oraz inne składniki, które pomogą Twoim paznokciom zachować zdrowy i dłuższy wygląd. Stosowanie tego produktu codziennie pomoże Ci zachować naturalną elastyczność paznokci, a także sprawi, że skórki nie będą się łuszczyć.

Ta wielokrotnie nagradzana, skoncentrowana formuła skutecznie regeneruje płytkę paznokcia, zapobiegając jej pękaniu i wzmacniając cienkie paznokcie. Już po 10 dniach Twoja zniszczona płytka paznokciowa odzyska błyszczącą, gładką powierzchnię i zdrowy blask. Nawet paznokcie, które zostały pomalowane lakierami żelowymi, akrylowymi lub hybrydowymi skorzystają z tego zabiegu.

Powinnaś także potraktować swoje skórki dobrej jakości odżywką. Skórki są niezwykle istotną częścią Twojego manicure. Zdrowe skórki i paznokcie to spełnienie marzeń niektórych osób, ale mogą się one również łuszczyć, parszywieć i sprawiać wrażenie suchych i bez życia. Aby rozwiązać te problemy, ORPHICA stworzyła linię TOUCH – regenerującą terapię dla dłoni. Ten nail & cuticle conditioner jest wzbogacony o Deep Regeneration Therapy, formułę, która naprawia uszkodzenia spowodowane przez czynniki chemiczne. Rewitalizuje również suche i popękane skórki oraz nawilża paznokcie. Jej naturalne składniki nawilżają i odżywiają skórki oraz zapewniają miękkość i jedwabistość. Odżywka ta została również przetestowana dermatologicznie.

Nail-Aid Keratin 3 Day Growth Treatment przywraca zdrową keratynę w paznokciach. Zabieg ten zapewnia również wysokiej jakości salonowe wykończenie o wysokim połysku. Innym doskonałym zabiegiem jest Way of Will Strengthening Nail and Cuticle Serum, który otula paznokcie olejkiem i zawiera olejki eteryczne oraz witaminy.

Podobne tematy