Jak wzmocnić osłabione włosy? Skuteczne sposoby

Piękne i zdrowe włosy są efektem wielu działań. Osłabienie włosów może mieć różne przyczyny, dlatego warto od razu podjąć odpowiednie kroki. Poznaj skuteczne sposoby na wzmocnienie włosów.

Włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Nie może być ona przypadkowa, gdyż w ten sposób możesz pogorszyć ich wygląd i narazić skórę głowy na różne dolegliwości. Jeśli twoje włosy są osłabione, to znak, by zająć się nimi ze wzmożoną uwagą.

Przyczyny osłabienia włosów

Stan włosów mówi wiele o kondycji całego organizmu. Dlatego jeśli twoje włosy stały się szorstkie i matowe, a w dodatku zauważyłaś większą ilość wypadających kosmyków, to sygnał, że coś się dzieje w organizmie. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Najpopularniejsze z nich to:

  • stres;
  • zmiany hormonalne;
  • choroba o podłożu autoimmunologicznym;
  • niedobór składników mineralnych;
  • skłonności genetyczne;
  • źle dobrana pielęgnacja.

Jeśli osłabieniu włosów towarzyszą też inne objawy, konieczna może być konsultacja u specjalisty i wykonanie podstawowych badań.

Jak wzmocnić włosy?

, gdy zaczynasz nadmiernie tracić włosy? Tak jak nie ma jednej przyczyny, która prowadzi do osłabienia włosów, tak nie ma też jednej skutecznej metody na ich wzmocnienie. Najlepsze efekty daje połączenie kilku metod równocześnie. Wprowadzenie konkretnych działań jest możliwe, gdy ustalimy przyczynę naszych problemów. Dlatego w pierwszej kolejności wymagana jest konsultacja u specjalisty, który postawi diagnozę.

Prawidłowe odżywianie

Zbilansowana dieta jest wskazana dla wszystkich, niezależnie od wieku i problemów zdrowotnych. Osłabienie włosów może wynikać z braku konkretnych składników. Dlatego, jeśli twoje włosy są słabe i mają tendencję do puszenia się, wypadania czy łamania, może to oznaczać brak podstawowych składników. Dieta na zdrowe włosy musi być urozmaicona i zawierać witaminy z grupy B, witaminę D, C, oraz liczne minerały tj. krzem, potas, cynk, miedź i inne. Warto rozważyć też wprowadzenie suplementacji specjalnie dopasowanej do włosów.

Właściwa pielęgnacja

są bardzo złożone, a jednym z nich może być źle dobrana pielęgnacja. Prowadzi ona do osłabienia mikrobiomu skóry głowy, a tym samym osłabienia włosów. Aby tego uniknąć, należy stosować kosmetyki pozbawione sztucznych składników. Wystrzegaj się szczególnie parabenów, SLS-ów i silikonów. Postaw na kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach. Świadoma pielęgnacja oznacza też dopasowanie kosmetyków do rodzaju włosów. Stosowanie delikatnych szamponów i nawilżających odżywek może przywrócić twoim włosom utracony blask.

Wzmacniające kuracje

Czasem zwykła pielęgnacja to za mało, a włosy potrzebują dodatkowego wsparcia i wzmocnienia. Na rynku dostępne są kuracje do osłabionych i wypadających włosów. Zawierają one skoncentrowane składniki odżywcze, które poprawiają krążenie skóry głowy, wzmacniają cebulki i stymulują prawidłowy wzrost. Kuracje stosowane są kilka tygodni, a ich efekty są zauważalne już po kilku aplikacjach. Niezależnie od przyczyny słabej kondycji twoich włosów, możesz zastosować kurację wzmacniającą.

Wzmocnienie włosów można przeprowadzić na kilka sposobów. Oprócz wprowadzenia zróżnicowanej diety i suplementacji, dobrze postawić na naturalne kosmetyki. Dla lepszego efektu możesz sięgnąć też po wzmacniające kuracje. Ponadto, dobrze sprawdzają się też domowe metody tj. olejowanie włosów lub stosowanie ziołowych wcierek do skóry głowy. aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, dobrze najpierw ustalić przyczynę osłabienia włosów.Podobne tematy