Konsultacje i recepty online

Jesteśmy tylko ludźmi – często zdarza nam się coś pominąć, zapomnieć, nie spakować ze sobą. Możemy mieć także pecha i mimo zdrowego stylu życia zachorować – złapać wirusa bądź zatruć się czymś na wyjeździe. W takich sytuacjach często niemożliwe jest wyjście do specjalisty czy spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym, aby otrzymać receptę umożliwiającą kontynuowanie naszego leczenia. Co wtedy robić? Jak poradzić sobie w takich nagłych i kłopotliwych sytuacjach? Szybka recepta przez Internet jak i konsultacje online są doskonałym rozwiązaniem na wszystkie tego typu problemy. Każda osoba z dostępem do Internetu może skorzystać z pomocy specjalisty po drugiej stronie monitora czy słuchawki – nawet poza swoim miejscem zamieszkania.

Nagłe zachorowanie poza miejscem zamieszkania

Zdarza się, że nagle na urlopie bądź w podroży służbowej rozchorujemy się. Nie mamy wtedy możliwości pojawienia się w gabinecie naszego lekarza rodzinnego. Czasem, z uwagi na powierzone obowiązki, nie możemy pozwolić sobie na zaostrzenie objawów czy wzięcie wolnego. Warto wtedy skorzystać z pomocy lekarza przez Internet. Konsultacje online są możliwe z niemal każdym lekarzem różnych specjalizacji, zarówno rodzinnym, ale także dermatologiem, kardiologiem czy stomatologiem. W zależności od naszych potrzeb, specjalista skontaktuje się z nami poprzez wybraną formę kontaktu w przeciągu godziny, aby skonsultować naszą dolegliwość i dobrać możliwie najlepszą na ten moment metodę leczenia – te słowa są twórczością specjalistów strony Uroda & Moda. Może on także wystawić dla nas L4 i receptę. E recepta 24h to także wygodne rozwiązanie, kiedy ktoś z bliskich rozchoruje się w dzień wolny bądź w nocy, kiedy dojazd bądź kontakt z przychodniami jest utrudniony. 

Leki przyjmowane na co dzień się skończyły

Kiedy przyjmujemy leki codziennie, np. sterydy czy antykoncepcję hormonalną, może wydarzyć się sytuacja, gdzie zwyczajnie zapomnimy lub przeoczymy moment konieczności uzupełnienia zapasów. Często nawet wizyty prywatne do naszych specjalistów są bardzo odlegle – szybka recepta przez Internet pozwoli nam na kontynuowanie naszych terapii bez stresu i konieczności szukania innego specjalisty. Recepta zostanie do nas wysłana po uzupełnieniu ankiety o naszym stanie zdrowia oraz historii choroby. Taki dokument jest ważny w każdej aptece w kraju, co znacznie ułatwia jej realizację i zdobycie potrzebnego preparatu. Dzięki temu unikniemy niechcianej przerwy w przyjmowaniu naszych leków.

Brak leków na urlopie czy wyjeździe służbowym

Zapomniałem – i co dalej? Często, kiedy pakujemy się w biegu bądź na ostatnią chwilę, zapominany o rzeczach codziennego użytku. Produkty tj. szczoteczka do zębów czy dodatkowa para skarpetek są łatwo dostępne w okolicznych sklepach. Ale co z lekami na receptę? Czy mamy zrobić sobie przerwę od ich przyjmowania? Lepiej uniknąć takich sytuacji, gdyż zaprzestanie przyjmowania leków może bardzo źle wpłynąć na nasze zdrowie, a czasem nawet zagrozić życiu (jak w przypadku leków na nadciśnienie). Szybka recepta przez Internet oraz konsultacja online z lekarzem interesującej nas specjalizacji, pozwoli zadbać o to, abyśmy nawet w podróży mieli możliwość stałego przyjmowania swoich leków. Szybko wystawiony i udostępniony nam dokument pozwoli od razu zaopatrzyć się w potrzebne tabletki i dalej cieszyć się urlopem bądź wyjazdem z bliskimi. W celu realizacji e recepty nie potrzebujemy żadnych dokumentów – wystarczy znajomość swojego numeru PESEL oraz kod recepty wystawionej przez lekarza. Przesłana do nas e recepta nie wymaga także drukowania. Podobne tematy